top of page

РІЧНИЙ ПЛАН ЗДО 2019-2020

Затверджено:

директор  закладу дошкільної

освіти «Перлинка»

___________ Корначук І.В                                                        

Наказ №__від______2019р.                                                                                                                                                             

                                                                              Схвалено:

                                                                              педрадою Соснівської гімназії

                                                                              директор гімназії

                                                                              _____________ М.М.Лобанова

                                                                              (протокол №___

                                                                              від «___»__________2019р.)

 

 

 

   ПЛАН РОБОТИ

                           

закладу

дошкільної освіти

«Перлинка»

загального розвитку

 

НА 2019 - 2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

та оздоровчий період 2019-2020 навчального року

І.  АНАЛІЗ РОБОТИ
        СОСНІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «ПЕРЛИНКА» ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

ЗА МИНУЛИЙ  2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК І ЗАВДАННЯ

НА НОВИЙ 2019-2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

         Заклад дошкільної освіти «Перлинка» загального розвитку розташований за адресою 30244  с. Соснівка вул. Шкільна 3, розрахований на 24 місць.

Телефон: 9-75-53

Завідуюча: Корначук Інна Василівна      

Відомості

Показники

1.

Мова навчання

українська

2.

Кількість груп

1 різновікова

3.

Режим роботи:

 

9 годин

1

4.

Кількість вихованців

20

5.

Кількість працівників усього

6

        педагогічний персонал

2

        обслуговуючий персонал

4 (2 кочегари сезонні)

 

        Заклад дошкільної освіти укомплектований педагогічними кадрами: 1 завідуюча,  1 вихователь.

          Підвищенню професійної компетентності педагогів та результативності навчально- виховної роботи з дітьми дошкільного віку сприяє участь педагогів закладу в методичній роботі відділу освіти, молоді та спорту Білогірської об’єднаної територіальної громади.

   Керуючись основними положеннями «Національної доктрини розвитку освіти в Україні», Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про охорону праці», «Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів», «Положенням про дошкільний навчальний заклад», Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, Конституцією України, Конвенцією «Про права дитини», Статутом дошкільного навчального закладу «Перлинка» загального розвитку Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Посадовими інструкціями, Інструктивно-методичними листами МОН виконуючи завдання програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»,  та завдання на 2018-2019 навчальний рік, колектив дошкільного закладу працював над вирішенням головної проблеми «Формування морально-духовних якостей дошкільника шляхом культури спілкування».

Протягом року колектив перебував у творчому пошуку  щодо розв’язання цієї проблеми, вирішуючи такі завдання:

  1. Формувати у дітей культуру спілкування як складову морально – духовного розвитку.

  2. Активізувати роботу з патріотичного виховання дошкільників, поглибити роботу з формування досвіду моральної поведінки та соціальної компетенції у дошкільників, шляхом застосування ефективних освітніх технологій , в тому числі засобами сюжетно-рольової гри

           З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи навчально-виховний процес на  виконання головних завдань у дошкільному закладі були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи: збори колективу, виробничі наради, консультації.

         Проведення  цих заходів допомогло колективу на належному рівні вирішити головні завдання річного плану роботи, але під час підготовки та проведення даних заходів виникали певні труднощі:

  • оформлення деяких матеріалів не відповідало встановленим нормам.

         Спостереження за педагогічним процесом, співбесіди з вихователем, перегляди занять, інших форм роботи з дітьми дали змогу стверджувати, що загалом вихователь володіє методичними прийомами.

 Відповідно до річного плану на 2018-2019 н.р. у дошкільному закладі постійно здійснювався контроль за організацією навчально-виховної роботи, дотриманням режиму дня, якості планування, готовності вихователя до робочого дня, використанням здоров’язберігаючих технологій, якості організації роботи щодо попередження дитячого травматизму, тощо.

  В закладі створена комплексна система контролю за повноцінною роботою всіх учасників навчально-виховного процесу. Отже завідуючою ЗДО були проведені тематичні контролі виховательки «Про стан фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО», «Про стан формування у дітей навичок безпеки життєдіяльності», «Про результативність гурткової роботи»; підсумкові контролі - «Про результативність навчально-освітнього процесу за І півріччя 2018-2019 н.р.», «Про підсумок навчально-освітного процесу за 2018-2019 н.р.»; оперативні контролі – «Про дотримання помічником вихователя вимог щодо зберігання і використання миючих та дезінфікуючих засобів», «Про виконання кухарем своїх посадових обов'язків»; попереджувальні – «Про дотримання помічником вихователя санітарного режиму в ЗДО», «Про дотримання кухарем вимог щодо зберігання продуктів харчування»

  Одним із пріоритетних напрямків освітнього процесу в ЗДО залишається фізичне виховання дітей. Воно спрямовується на охорону та зміцнення здоров’я, підвищення спритності й захисних сил дитячого організму, поліпшення його працездатності, своєчасне формування у малюків життєво – важливих рухових вмінь та навичок, розвитку фізичних якостей і забезпечення належного рівня фізичної підготовленості й фізичної культури взагалі, на виховання стійкого інтересу до рухової активності, потреби в них вироблення звички до здорового способу життя.

  Достатній теоретичний рівень знань вихователя підтвердився під час тематичної перевірки роботи з фізичного виховання  «Про стан формування у дітей навичок безпеки життєдіяльності».

Під час тематичного контролю аналізувалися питання:

1. Створення умов щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в

ЗДО.

2. Уміння вихователя Юхимець Олени Іванівни організовувати фізкультурно-оздоровчу роботу з дітьми відповідно до чинної програми «Українське дошкілля»

3. Розвиток рухових умінь та навичок дітей відповідно до віку та вимог програми.

4. Комплекс оздоровчих заходів, загартувальні та лікувально-

профілактичні процедури для дітей в закладі.

      Перевіркою встановлено, що фізкультурно - оздоровча робота в

дошкільному закладі відповідає структурі і вимогам Міністерства освіти і

науки Україні щодо організації фізичного розвитку дітей в умовах

дошкільного навчального закладу. Виконання програмових вимог

здійснюється з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей,

стану їхнього здоров’я, фізичного розвитку, фізичної підготовленості. Робота

з даного питання планується впродовж дня: ранкова гімнастика, заняття з

фізичної культури, фізкультхвилинки, рухливі та спортивні ігри.

Ефективність роботи по фізичному вихованню забезпечується комплексним застосуванням традиційних засобів фізичного виховання: фізичні вправи, заняття з фізичної культури, ранкова гімнастика, гімнастика пробудження після денного сну, загартовуючі процедури, фізкультурні свята та розваги.

           За результатами вивчення стану формування у дітей навичок безпеки життєдіяльності  було виявлено, що цьому питанню приділялась належна увага, але наслідки вивчення свідчать, що є необхідність врахувати у подальшій роботі наступні рекомендації:

- організовувати вивчення з дітьми та їх батьками правил поводження з вибухонебезпечними предметами.

- удосконалювати культуру поведінки дошкільників через освітню лінію «Особистість дитини».

Кількісний і якісний аналіз оцінювання рівня організації методичних заходів, проведених упродовж навчального року  в ЗДО показав, що всі форми методичної роботи (виробничі наради, консультації, перегляди занять) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності колективу закладу, підвищенню рівня їх інноваційної компетентності.

Вихователь достатньо володіє технологією теорії розв’язання винахідницьких завдань, методиками видатних педагогів С. Русової, В. Сухомлинського. Керується рекомендаціями К. Крутій, С. Якименко, З. Плохій, А. Гончаренко. Застосовує у щоденній роботі методи та прийоми пошуково-дослідницького характеру, нетрадиційні підходи до оздоровлення, розвитку творчих здібностей малюків тощо.

Ефективною формою методичної роботи було проведення переглядів занять та режимних моментів.

         Протягом навчального року завідувачем ЗДО систематично проводились різноманітні форми інформаційно-консультаційної роботи з вихователем з різних питань організації освітньої діяльності згідно відповідних розділів річного плану. Для вихователя було проведено консультації на теми:

  • Дидактичні ігри патріотичного спрямування;

  • Методи і прийоми навчання дітей розповіді за картиною,

  • Формуємо моральний світогляд дитини (листопад)

  • Організація життєдіяльності в ЗДО (лютий)

  • Зростаємо дужими (січень)

  • Дитина у довкіллі (квітень)

  • Граючись, зростаємо (березень)

Також протягом року проводились консультації за запитом вихователя.

          Два рази на рік вихователем проводилась діагностика рівня знань дітей. Діагностування рівня знань дітей дошкільного віку у 2018-2019 навчальному році проводилося за освітніми лініями відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

         Виходячи з аналізу можна зробити висновок, що рівень знань дітей молодшого віку знизився за рахунок збільшення кількості дітей у групі. Слід посилити роботу з усіх ліній розвитку малюків,  а також налагодити взаємодію з батьками щодо успішної адаптації дітей до умов дошкільного закладу.    

Аналіз рівня обізнаності, вмінь та вправності дітей, відповідно до вимог програми, показав, що порівняно з попереднім навчальним роком, підвищився рівень  засвоєння програмового матеріалу з мовленнєвого спілкування. Так, збільшилася кількість дітей, які добре засвоювали програмовий матеріал на заняттях, уміли застосовувати знання на практиці, здатні до інтенсивної розумової діяльності, організовані, вміли зосередитися, старанно виконували завдання, долали труднощі, розуміли вказівки дорослого.

          Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік свідчить, що колектив закладу на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Державною базовою програмою та нормативними документами.

          Моніторинг рівня готовності випускників до школи свідчить про тенденцію до зменшення кількості випускників з низьким рівнем розвитку.

         Аналіз показав, що навчально-освітня  робота ведеться на належному рівні. Однак, необхідно звернути увагу на більш якісне проведення навчально-освітньої роботи, посилити роботу з формування у дітей  художньо– естетичних навичок.

Обстеженя стану готовності дітей до навчання в школі показало, що діти випускники мають: на достатньому рівні розвинуті психічні процеси, добрі потенційні можливості щодо розвитку пізнавальних процесів; достатній і середній рівні працездатності; достатній рівень розумової активності; сформовані навички навчальної діяльності; діти мають достатній і середній рівні саморегуляції і самостійності, вміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді та відповіді однолітків; на середньому рівні розвинуті дії мислення; ефективність системи підготовки дітей до школи на достатньому рівні.

Протягом року була проведена діагностика знань дітей відповідно до запланованих тематичних вивчень, вибіркового контролю, комплексного контролю розумового розвитку біологічного віку дітей 5-та 6-го року життя.

 А також було проведено  вивчення готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі: загального розумового розвитку дитини, її уявлень про довкілля, рівня сформованості розумових здібностей (узагальнення, класифікація, аналіз), розвитку зв’язного мовлення, мотивації до навчання в школі.

 Аналіз результатів показав, що не всі види готовності мають однакову картину. Найкращі показники діти демонструють з емоційної готовності. Тобто більшість з них позитивно налаштовані на майбутній процес навчання в школі.

 Згідно з результатами дослідження, яких підлягали 5 вихованців старшої групи, були отримані наступні дані по групі готовності до школи:

Рівень готовності дитини

К-сть дітей

1

Достатній

4

2

Середній

1

3

Низький

0

 

 Згідно з результатами дослідження у дітей старшої групи було виявлено достатній показник готовності дитини до школи. Діти активні, проявляли інтерес до запропонованих завдань, охоче їх виконували.

          Вже багато років спільні проблеми, принципи і цілі єднають заклад дошкільної освіти з Соснівською гімназією . Забезпечити цю єдність допомагає план спільної роботи, який дав змогу упорядкувати і систематизувати діяльність педагогів у вирішенні завдань підготовки дітей до школи. У системі проводилася робота з питання наступності дошкільного закладу та школи. Вихователем відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи. Обговорювались плани роботи з підготовки дошкільників до навчання в гімназії за впровадженням концепції «Нова Українська школа»

            Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей, а саме: на «Свято першого дзвоника» (вересень), у шкільну бібліотеку (вересень),  у  спортивний зал (листопад), в навчальні кабінети (грудень), у їдальню (квітень), у шкільну майстерню (травень).

         Зусиллями педагогів гімназії та працівників дошкільного закладу організовувалися спільні свята та розваги: 

- «Прийшов в гості святий Миколай»  (грудень);

- «Мама – сонечко в сімї, ми – промінчики її» (березень);

      - «Планета дитинства» (червень)

      Проводилися спільні виставки дитячих робіт: «Осінній дивограй» (листопад), «Зимові фантазії» (лютий), «Великодня писанка» (квітень), «Щасливе дитинство» (малюнок на асфальті) (червень).  Така робота сприяє позитивній адаптації дошкільників до школи.

             Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. У дошкільному закладі здійснюється постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, призначень лікаря, підтримуються інтерес дитини до власного здоров’я. Показники стану здоров’я дітей враховувалися вихователем під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму продовж дня, загартовуючих заходів, підбору рухливих ігор, ігор-естафет тощо.

        Систематично проводився аналіз захворюваності дітей у дошкільному закладі протягом навчального року. Дане питання обговорювалось на виробничих нарадах колективу, батьківських зборах та раз в півріччя видавався наказ «Про стан захворюваності дітей в ЗДО». Аналіз захворюваності дітей за 2018-2019 н.р. показав що захворюваність дітей збільшилась в зимовий період у зв’язку з епідемічною ситуацією в регіоні та складними погодніми умовами. Показник пропущених днів  через хворобу протягом навчального року - ГРВІ- 67 днів, гострий бронхіт – 86 дні. В середньому за 2018-2019 навчальний рік вихованців по ЗДО нараховувалось 16 дітей. Основною причиною невідвідування дітьми ЗДО пов’язана із сімейними обставинами. І тільки 10% із загальної кількості пропусків – по хворобах вихованців.

      Великого значення приділено загартуванню дітей в умовах дошкільного закладу та сім’ї з метою зниження захворюваності дітей. В дошкільному закладі створені всі умови по запобіганню дитячого травматизму і захворюваності дітей, збереження та зміцнення їх здоров’я.  Дітям постійно давали свіжі фрукти та овочі, фіточаї, компоти з сухофруктів, проводились різні оздоровчі заходи, що дало можливість зменшити захворюваність дітей протягом року.  Була звернена увага на проведення оздоровчих заходів (загартування повітрям і водою, використання фітотерапії, часнику, цибулі, лимонів), попередження дитячого травматизму та забезпечення безпеки життєдіяльності, а також проведення у жовтні та квітні «Тижня безпеки дитини» та «Дня цивільного захисту» де проводились заходи щодо дій дітей та персоналу в надзвичайних ситуаціях. Ці заходи сприяли поліпшенню якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, вдосконаленню теоретичних знань та практичних навичок вихователів з формування у дошкільнят ціннісного ставлення до свого життя та здоров’я, пропаганді   здорового способу життя серед дітей та дорослих. Протягом Тижнів безпеки  мали місце цікаві форми роботи з дітьми, з батьками, працівниками ЗДО з різних розділів безпеки життєдіяльності. Вихователь мала змогу проаналізувати знання дітей під час проведення підсумкових тематичних занять, бесід. Протягом навчального року завідуючою та вихователем на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності та тренуючого ефекту. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять коливається у межах норми. Тренуючий ефект відповідав нормі.

   В дошкільному закладі за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний  листок здоров’я вихованців, згідно з яким  проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

         Належний рівень організації харчування є також дуже важливою умовою комфортного перебування дітей у дошкільному закладі. З метою підвищення якості та ефективності організації харчування в ЗДО складається двохтижневе перспективне меню, проводиться аналіз виконання норм харчування. Протягом року в ЗДО велика увага приділялась питанням організації харчування дітей, виконанню санітарних та гігієнічних норм щодо прийому продуктів харчування і технології приготування страв.

    Середня вартість харчування у 2018 – 2019 н.р. складала 24.00 гривень за день на дитину (з них 12.00 гривень батьківська плата).  Для того щоб компенсувати додаткову вартість на харчування, щоб харчування було збалансоване, корисне, якісне і в достатньому об'ємі, колектив використовує спонсорську допомогу батьків у вигляді  овочів та фруктів. За навчальний рік на харчування було витрачено 55286.02 гривень бюджетних коштів, а також  на суму 5047.77 гривень батьківська спонсорська допомога у вигляді овочів та фруктів . Треба відмітити, що у минулому навчальному році у меню були страви з натурального м̕яса, хоча норми споживання м̕яса не виконувались згідно норм харчування. Діти в недостатній кількості споживали молоко, рибу, яйця, сир кисломолочний. В зв’язку збільшенням фінансування збільшилось споживання дітьми сиру кисломолочного та молока.  Як свідчить аналіз норм харчування у ДНЗ норми харчування виконуються на  88% На основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину у закладі щомісячно проводиться аналіз виконання натуральних норм харчування.

      Протягом року в ЗДО забезпечувався належний стан ведення журналів бракеражу сирої та готової продукції, постійно контролювалась наявність зберігання та відповідність супровідних документів, які підтверджують походження, безпечність та якість продуктів харчування та продовольчої сировини.

      Питання організації харчування дітей в ЗДО включались в тематику загальних батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлювались в інформаційних батьківських куточках, активно вирішувались на засіданні  батьківського комітету. Систематично вела свою роботу Рада по харчуванню.

 Діти, яким рекомендовано дієтичне харчування, в дошкільному закладі відсутні.

 Економічні зміни в державі зумовили стрімкий зріст цін на основні продукти харчування. Тому денний набір продуктів, що відповідає нормам, встановленим  Кабінетом Міністрів України від 22.11.2004р. № 1591, інколи перевищував встановлену вартість.

   Дітям дошкільного закладу прищеплювались культурно-гігієнічні навички прийому їжі, вміння користуватися столовими приборами та індивідуальними серветками. Перед початком прийому їжі сервірувались столи. Діти знають назви страв, володіють навичками культури харчування. Для дітей середнього дошкільного віку  організовувалось чергування дітей. Діти чергували попарно, згідно графіка чергувань. В закладі оформлено куточок чергових, наявний привабливий спеціальний одяг для дітей, необхідний посуд, який має належний естетичний вигляд. В ЗДО проводиться санітарно – просвітницька робота серед персоналу, батьків з питань організації раціонального харчування; питання з організації харчування заслуховувались на виробничих нарадах, раді по харчуванню та загальних батьківських зборах де надавались поради батькам щодо попередження кишкових отруєнь та інші.

     У закладі харчуються діти пільгових категорій:
     •   багатодітні родини –7 дітей -50% від загальної суми: .
     Таким чином, робота з організації харчування дітей в ЗДО ведеться на достатньому рівні.

     Упродовж 2018-2019 н.р. в ДНЗ виховувалось та навчалось 7 дітей пільгової категорії - це діти з багатодітних сімей.

Дошкільний навчальний заклад забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей.

Завідувач оновлює базу даних дітей пільгового контингенту та надає необхідну  інформацію до управління освіти. Дана інформація доводиться своєчасно та у повній мірі до відома батьків та працівників під час виробничих  нарад, загальних батьківських зборів, на засіданнях батьківського комітету, бесідах та консультаціях

     Робота щодо соціального захисту дітей пільгових категорій проводилась за напрямками:

  1. Виявлення та здійснення обліку дітей пільгового контингенту;

  2. Просвітницька робота з батьками з роз’яснення прав сімей пільгового контингенту (консультативна допомога батькам та особам, що їх замінюють);

         Дошкільний заклад не має медичного кабінету, ізолятора для  дітей з інфекційними захворюваннями. Проте у закладі оформлено медичний куточок. У закладі дошкільної освіти в наявності аптечка, ростомір, бактерицидна лампа.

    Медичне обслуговування дітей закладу забезпечувала  медична сестра місцевого ФАПу  Гутевич Т.А..

         Протягом навчального року роботу закладу оцінювали батьки наших вихованців. Методична робота у 2018-2019 навчальному році була направлена на забезпечення єдності освітньо-виховного процесу в навчальному закладі та родині. Зокрема у вересні 2018року проведені загальні батьківські збори, темою зборів було «Підводимо підсумки, будуємо плани» де були розглянуті питання: «Про умови що створено в ЗДО для вирішення завдань освітньої роботи з дітьми та співпраця з батьками щодо виховання дошкільників», «Медичне обслуговування дітей в дошкільному закладі та стан харчування» а також проведено анкетування батьків з питань освітніх проблем,. У травні проведено загальні батьківські збори, на яких було підведено  підсумки діяльності дошкільного закладу за 2018-2019 н.р., підсумки спільної діяльності дошкільного закладу та родин, а також  ознайомлено батьків з  планом дошкільного закладу на літній  оздоровчий періоду та проблеми і завданнями на наступний рік.

         Одним із пунктів традиційного анкетування батьків були питання оцінки роботи колективу та пропозицій з удосконалення їх діяльності. Висунуті батьками пропозиції обговорювалися на виробничих нарадах, зборах колективу і враховувалися у дальшій роботі. Поряд із традиційною системою відкритих показів для батьків свят, розваг простежується тенденція до використання такої форми роботи, як участь батьків у виставках, конкурсах, спортивних святах. За участю батьків було організовано і проведено конкурс-виставку виробів з овочів та фруктів «Осінні дива» (листопад ), «Новорічна іграшка своїми руками» (грудень), «Великодня писанка» (квітень), спортивну розвагу «Перші кроки», Це сприяє зміцненню авторитету дошкільного закладу серед родин наших вихованців.

           Батьки вихованців відзначають, що діти із задоволенням відвідують дитячий садок, повертаються додому в гарному настрої; батькам подобається ставлення працівників до їх дітей; умови створені для розвитку, навчання і виховання дітей, оцінюють позитивно.

            Таким чином, аналіз роботи ЗДО за 2018-2019 навчальний рік показав, що обрані форми і методи, об’єднані зусилля колективу позитивно впливають на результативність роботи з кадрами та досягнення дітей. Проте річний план за минулий навчальний рік виконано не в повному обсязі і виявлено ряд недоліків.

              Перевірка щодо формування навичок з безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку виявила певні недоліки на підставі чого були надані рекомендації вихователю:

         - Уникати власного  монологу на заняттях, активно розвивати діалогічне мовлення дітей, даючи дитині змогу вступати в невимушену розмову з дорослими.

        - Постійно планувати та проводити з дітьми заходи, практичні заняття щодо формування у дітей навичок поведінки в умовах сучасного соціуму в усіх видах діяльності.

        - Вихователю постійно добирати й оновлювати поради для батьків щодо формування навичок з безпеки життєдіяльності дітей в соціумі.

      Під час перевірки питань з фізичного розвитку варто вказати на деякі недоліки, які спостерігаються як на відкритих, так і на щоденних заняттях:

  • відсутність системи у здійсненні індивідуального підходу;

  • недостатнє володіння термінологією;

  • низький контроль за правильністю виконання рухів, уміння передбачати ситуації щодо правил техніки безпеки на занятті;

  • недосконале відпрацювання навичок з основних рухів;

            - не завжди згідно плану проводились дні здоров’я.

Основними проблемами, які було з’ясовано  під час вивчення результативності методичної роботи, є:

  • низький рівень особистої участі вихователя у проведенні заходів для батьків;

  • недостатній рівень конструктивних педагогічних здібностей.

          Аналіз роботи, щодо рівня знань дітей показав, що навчально-виховна робота ведеться на належному рівні. Однак, необхідно звернути увагу на більш якісне проведення навчально-виховної роботи, посилити роботу з формування у дітей  художньо – естетичних навичок.

Проаналізувавши роботу співпраці дошкільного закладу і школи слід відмітити, що з даного  питання потребує вдосконалення методична робота: необхідно більше проводити сумісних розваг, екскурсій.

            Також спостерігався вагомий недолік в організації дитячого харчування, а саме: невиконання норм через високі ціни на продукти харчування: риби, м’яса, кисломолочного сиру, молока,  твердого сиру.

          Основними завданнями, що потрібно вирішити у наступному навчальному році є:

  • послідовне здійснення індивідуально-диференційного підходу на заняттях з фізичної культури;

  • формування знань дітей про себе, про значення здорового способу життя;

  • створення мовного простору для дітей та формування в дітей навичок діалогічного мовлення;

  • удосконалення роботи щодо виховання культури спілкування, мовленнєвого етикету, формування самостійної, комунікативно розвиненої особистості дошкільника;

  • впровадження економічного виховання дошкільників.

           Враховуючи підсумки навчально-виховної роботи за 2016-2017 навчальний рік, колектив дошкільного закладу спрямовує свою діяльність у наступному навчальному році на вирішення проблеми:

          «Формування морально зрілої, психічно й фізично розвиненої особистості в процесі створення для кожної дитини сприятливих умов для соціалізації особистості.»

Задля якісного розв’язання проблеми визначено такі основні завдання:

  1. Формування у дітей дошкільного віку культури здорового способу життя як складову його психофізичного розвитку.

  2. Розвивати морально-духовні якості дошкільника, навички культури спілкування як важливі чинники соціалізації особистості.

  3. Закладати навички раціональної діяльності дітей, що сприятимуть підготовці особистості до реального життя в соціумі.

bottom of page