top of page

ЗАТВЕРДЖЕНО:

зборами трудового колективу

Соснівського закладу дошкільної

освіти «Перлинка» 

від  05.01.2021р № 1

 

 

ПРАВИЛА

 поведінки здобувача освіти

 

1.Правила поведінки здобувача освіти Соснівського закладу дошкільної освіти «Перлинка» розроблені на підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Статуту  закладу.

2.Дотримання правил поведінки здобувача освіти ЗДО «Перлинка» є обов’язковим усіма категоріями учасників освітнього процесу з моменту прийому до закладу освіти.

3.Загальні положення.

Відповідно до ст.36 Закону України «Про дошкільну освіту»

3.1. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:

- вибирати заклад дошкільної освіти та форму здобуття дитиною дошкільної освіти;

- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу дошкільної освіти;

- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;

- бути на громадських засадах асистентом дитини з особливими освітніми потребами або визначити особу, яка виконуватиме обов’язки асистента дитини.

3.2. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

- виховувати у дітей любов до України, повагу до національних, історичних, культурних цінностей Українського народу, дбайливе ставлення до довкілля;

- забезпечувати умови для здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти за будь-якою формою;

- постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей;

- поважати гідність дитини;

- виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком, державної мови, регіональних мов або мов меншин і рідної мови, до народних традицій і звичаїв.

 

4.Здобувач освіти закладу дошкільної освіти повинен дотримуватись таких правил:

4.1.До закладу слід приводити з 8.00 до 8.30 та забирати дитину до 17.00, щоденно, окрім вихідних та святкових днів.  

4.2.Забирати малюка повинні батьки або дорослі члени родини. Неповнолітні (діти до 16 років) не мають права забирати дітей. У непередбачених домашніх ситуаціях необхідно заздалегідь повідомити вихователів групи, що дитину приведуть пізніше вищезазначеного часу.

4.3.Батьки повинні передати вихователю дитину «із рук в руки», а ввечері, забрати дитину у вихователя «із рук в руки». У разі, коли батьки не в змозі особисто забрати малюка, вони мають повідомити вихователя групи.

4.4.Приводити дитину до закладу потрібно чисту і здорову, охайно одягнену та відповідно сезону.

4.5.У разі відсутності дитини в закладі, з різних причин (хвороба, відпустка батьків чи вихідний день тощо), необхідно повідомляти вихователя групи або директора про причину не пізніше 9.00.

4.6.Відрахування із закладу проводиться в разі пропущених дитиною 75 днів без поважних причин та несвоєчасної оплати батьками.

4.7.До педагогів групи, незалежно від їх віку, слід звертатися на Ви, по імені та по-батькові. Конфліктні ситуації необхідно вирішувати за відсутності дітей. У разі виникнення будь-якого конфлікту необхідно звертатися до керівника закладу

4.8.З метою уникнення випадків травматизму, батькам слід перевіряти вміст карманів в одязі малюка на наявність небезпечних предметів (ножиці, ножі, булавки, цвяхи, проволока, дзеркальця, скляні флакони, намистинки, ґудзики тощо).

4.9.Батькам або особам, які їх замінюють категорично забороняється давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування.

4.10.Ходити по приміщенню закладу дозволяється тільки в бахілах, придбаних власним коштом.

4.11.Не рекомендується одягати дітям прикраси із золота та срібла, давати із собою коштовні іграшки. Адміністрація закладу, педагогічний та облуговуючий персонал не несе відповідальності за ювелірні прикраси (золоті сережки, ланцюжки, хрести, підвіси тощо), які носять діти.

4.12.Дитячий одяг. Одяг має бути вільним, бажано із натуральних тканин, особливу увагу необхідно звернути на носки та колготки. Взуття малюка повинне бути легким, теплим, відповідати розміру ноги, легко зніматися і взуватися. Одяг малюка має носити чіткі орієнтири «перед-спинка», а також більш зручну для одягання горловину чи застібку. Для створення комфортних умов перебування дитини в садочку необхідно мати не менше двох комплектів змінної білизни: хлопчикам – шорти, колготки, трусики, дівчаткам – колготки, трусики. В теплу пору року – носки, гольфи; не менше двох комплектів змінної білизни для сну (піжама, пелюшка, клейонка).

bottom of page