top of page
Заголовок 6

Звіт

 

Директора Соснівського закладу дошкільної освіти «Перлинка »

Білогірської селищної ради

про проведену роботу

в 2019/2020 навчальний рік

 

Корначук  Інни Василівни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми зібралися сьогодні, щоб підвести підсумки роботи колективу нашого закладу, оцінити діяльність керівника на посаді.

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, наказу МОН  України від 28.05.2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників навчальних закладів» сьогодні я маю можливість на основі аналізу роботи всього колективу звітуватися перед Вами, шановні колеги та батьківська громадськість, про свою діяльність як керівника Соснівського закладу дошкільної освіти. Та скажу що у зв’язкі з введенням карантину щодо коронаварусноїCOVID-19 усі завдання які були заплановані в повній мірі не були виконані.

         Соснівський заклад дошкільної освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад  України та іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом та колективним договором.

Засновником ЗДО є Білогірська селищна рада, яка здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення, харчування і медичне обслуговування.

Я, як керівник, здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його в державних та інших органах, установах і організаціях.

Впродовж 2019/2020 навчального року ЗДО  працював за Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Навчальний план, складений на основі програми, що забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту» та Базового компонента дошкільної освіти в Україні.

Освітній процес у ЗДО «Перлинка» здійснювався за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до формування цілісної дитячої особистості за освітніми лініями. У ЗДО створені сприятливі умови для оздоровлення та загартування дитячого організму.

Дошкільний заклад несе відповідальність перед батьками, суспільством і державою за :

  • реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

  • забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня та обсягу;

  • дотримання фінансової дисципліни  та збереження матеріально-технічної бази.

Дошкільний навчальний заклад розрахований на 24 дитині . У цьому дошкільний заклад відвідувало 20 дітей. У закладі функціонує 1 різновікова група

Режим роботи закладу  з 08.00 до 17.00 години за п'ятиденним робочим тижнем.

Працює 5 працівників у тому числі:

педагогічних – 1,

технічний персонал - 4 (2 сезонні).

На сьогодні є  вакансія вихователя – 1 ставка.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, навчального плану та освітньої програми дошкільного закладу які складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою Соснівської гімназії, затверджується директором ЗДО..

Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки. Наказом по ЗДО призначені відповідальні особи з питань охорони праці та затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників навчально-виховного процесу.

За період роботи дошкільного закладу нещасних випадків з дітьми під час навчально-виховної роботи і робітниками на робочому місці не відбувалося.

Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно-оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання.

Адміністрація організувала нормальні умови для праці та навчально-виховної діяльності членів трудового колективу.

При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров'я дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму.

Забезпечено проведення первинного, повторного та інших видів інструктажів з техніки безпеки відповідно до ГОСТ 12.04.79 р. Не допускаються до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Організовано проводяться при прийомі на роботу і періодичні (двічі на рік) медичні огляди працівників.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи за 2019/2020 навчальний рік, педагогічний колектив працював у 2019/2020 н. р. над проблемою«Формування морально зрілої, психічно й фізично розвиненої особистості в процесі створення для кожної дитини сприятливих умов для соціалізації особистості.»

Задля якісного розв’язання проблеми визначено такі основні завдання:

  1. Формування у дітей дошкільного віку культури здорового способу життя як складову його психофізичного розвитку.

  2. Розвивати морально-духовні якості дошкільника, навички культури спілкування як важливі чинники соціалізації особистості.

  3. Закладати навички раціональної діяльності дітей, що сприятимуть підготовці особистості до реального життя в соціумі.

Недоліки організації методичної роботи є:

  1. Середній кваліфікаційний рівень вихователя;

  2. Середній мотивації самоосвіти вихователя;

  3. Недостатня матеріальна база ДНЗ.

Шляхи рішення:

     1. Створити умови зацікавленості праці вихователів.

  1. Організувати  роботу по самоідентифікації вихователя - дошкільника.

В роботі з педколективом впроваджуються масові форми роботи: виробничі наради, загальні збори колективу та батьківські збори. Однією із масових методичних робіт є організація виставок: виставки дитячих робіт та спільних робіт дітей з батьками. Відбулися виробничі наради «Про завдання на новий навчальний рік» у серпні 2019 року, у грудні  - «Про виконання річного плану роботи закладу та оздоровчий період за І півріччя»; «Про підсумки навчально- освітнього процесу за І півріччя»; «Про стан харчування дітей ДНЗ за ІV квартал» та  «Про стан фізкультурно – оздоровчої роботи з дітьми» , у березні - «Про стан організації роботи з батьками»; «Про стан роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя та здоров’я»; «Про діяльність педагогів

по вирішенню проблеми закладу«Формування морально зрілої, психічно й фізично розвиненої особистості в процесі створення для кожної дитини сприятливих умов для соціалізації особистості» У відповідно до плану роботи дошкільного закладу проведені консультаціїяк для вихователя так і для батьків

У цьому році директор ЗДО Корначук І.В. пройшла курси підвищення кваліфікації при Хмельницькому ОІППО за напрямом «Робота дошкільного закладу у формуванні самосвідомості дошкільника» з 02.03.2020 по 13.03.2020.

Робота педагогічного колективу та всіх робітників ЗДО щодо профілактики дитячого травматизму спрямована на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі. Тому робота нашого ЗДО з профілактики дитячого травматизму має такі завдання:

  • поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми щодо питань особистої безпеки та захисту життя;

  • удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоров'я та життя;

  • пропагування здорового способу життя серед дітей та батьків.

Серед багатьох чинників, що забезпечують необхідний рівень фізичного та психічного розвитку дитини, одним з головних, на нашу думку, є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму дня є його відповідність віковим психофізіологічним особливостям дошкільника. Він обумовлюється задоволенням потреб організму у сні, відпочинку, їжі, діяльності, рухах, тому режим дня для дітей різного віку у нашому ЗДО підібраний до віку дитини.

Наш ЗДО намагається наблизитися до оптимального режиму, тому розробляється режим дня для різновікової групи. Він має найбільше шансів наблизитися до оптимального, тому що проведення всіх заходів щодня коригується вихователем. При цьому враховуються універсальні принципи, що базуються на фізіологічних закономірностях зміни працездатності людини.

Таким чином, організація гнучкого режиму дня в нашому ЗДО передбачає заздалегідь продуману та сплановану систему, що враховує фізіологічні принципи працездатності організму, вікові особливості дошкільників, потреби батьків та можливі непередбачені ситуації, які виникають у повсякденній роботі кожного дитячого садка.

Основні завдання  навчально-виховного процесу дошкільного закладу реалізуємо через впровадження Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція) наук. керівник Богуш А. та Програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»; реалізацію програми Впевнений старт. Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку - у  старшої  групі. Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому ЗДО залишаються заняття з різних видів діяльності.

У дошкільному закладі вихователь проводить заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові та інші.

Тривалість занять для дітей молодшого віку – 10-15 хвилин; середнього дошкільного віку – 15-20 хвилин; старшого віку – 25-30 хвилин.

Складаючи розклад занять, ми планували заняття переважно у першій половині дня.

Інваріантна частина містить такі освітні лінії: «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина у природному довкіллі», «Дитина у світі культури», «Гра дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини».

      Для розширення знань дітей, реалізації творчих задатків у дошкільному

закладі організована гурткова робота:   «Юні патріоти».

Вся робота колективу спрямована на реалізацію особистісне орієнтованої моделі дошкільника. В центрі уваги не педагог,  як організатор навчально-виховного процесу, а дитина -  якісні та кількісні зміни, що відбувається з нею від народження до 6(7) років і втілюються в різних формах активності, особливостей поведінки, та діяльності на різних вікових етапах, у різних сферах життєдіяльності. У зв’язку з веденням карантину моніторинг знань дітей було проведено лише за І півріччя

       показник  рівнів знань дітей

Рівні знань

Молодша група

Середня група

Старша група

Низький

1

-

-

Середній

3

2

2

Достатній

1

8

3

Високий

-

 

1

Всього

4

10

6

 

В молодшій групі на середньому рівні уміння безпечної поведінки та знання кольорів; достатній рівень – інтерес до оточуючого середовища. Загальною умовою розвитку здібностей і обдарованості є фізичне здоров’я та природна активність. Фізичне здоров’я  в молодшій групі  на достатньому  рівні.

         Середня  та старша  групи. Аналіз бесід з дітьми цієї групи показує, що вихователь  доцільно використовує вікові та індивідуальні особливості дітей, що в групі створений сприятливий мікроклімат, доброзичлива атмосфера. На середньому рівні – пізнавальний розвиток (логіко-математичний). На достатньому  рівні – фізичний розвиток.Фізкультурно-оздоровча робота здійснювалась відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 27.08.2004 № 1/9-438 «Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільному навчальному закладі». На заняттях з фізичної культури, під час прогулянок дотримувалась рухова активність дітей; проводилась ранкова гімнастика, Дні здоров’я, свята та розваги, індивідуальна робота з дітьми, фізкультурні паузи, фізкультурні хвилинки, пальчикова гімнастика.

Для зміцнення здоров’я, відповідно до віку та можливостей дітей, умов, створених для загартування у дошкільному закладі, використовувались різноманітні форми та методи загартування: гімнастика-пробудження, ходіння по масажних килимках, по ґудзиках; обливання ніг водою на свіжому повітрі у літній період, дихальна гімнастика для профілактики ГРЗ. Усі ці процедури проводились у теплий період систематично і є ефективними в комплексі, що дозволили підвищити дитячий імунітет.

Упродовж навчального року педагогами враховувався стан здоров’я дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму упродовж дня, підбору рухливих ігор, ігор – естафет.

   У грудні місяці була проведена комплексна перевірка щодо  стануфізкультурно – оздоровчої роботи з дітьми в ЗДО, питання обговорювалось на виробничій нараді.Адміністрація забезпечує проведення санітарно-просвітницької роботи серед колективу та батьків вихованців з питань здорового способу життя, фізкультурно-оздоровчої роботи,

загартування, раціонального харчування, попередження різноманітних інфекційних захворювань.

Відвідування дітей на період до березня місяця 2020 року було задовільне. Підсумки аналізувалися на нарадах.

Причинами невідвідування дітьми дошкільного навчального закладу, окрім хвороби, є збільшення днів проведених вдома за сімейними обставинами.   Колектив ЗДО систематично проводить роботу щодо  зниження показників захворюваності в ЗДО, зміцнення здоров’я дітей шляхом комплексного використання різноманітних здоров’язберігаючих технологій, активних форм і методів формування здоров’язберегаючої компетентності дошкільників.

Питання зміцнення та охорони здоров’я малюків заслуховувались на загальних зборах трудового колективу, виробничих нарадах, загальних батьківських зборах, ухвалювались дієві рішення, про що свідчать протоколи проведених заходів.

Адміністрація забезпечує проведення санітарно-просвітницької роботи серед колективу та батьків вихованців з питань здорового способу життя, фізкультурно-оздоровчої роботи, загартування, раціонального харчування, попередження різноманітних інфекційних захворювань.

В закладі ведеться певна робота по забезпеченню захисту дітей від будь яких форм насильства. Проводилась певна робота щодо запобігання та протидії булінгу в ЗДО.

Важливою складовою освітнього процесу в закладі є організація роботи з батьками. Адже сім’я – первинне природне середовище, джерело духовної та матеріальної підтримки дитини. Для батьків дитячий садок є консультативним і просвітницьким центром з психолого-педагогічних питань виховання. Педагоги закладу протягом року планували й проводили з батьками вихованців бесіди, консультації, надавали кваліфіковані поради щодо виховання та навчання дітей. Залучали батьків також до проведення музичних і спортивних свят.

Провідною формою роботи з батьками, яка характеризується значною педагогічною доцільністю, є батьківські збори. Впродовж навчального року було проведено загальні під час яких батьки систематично ознайомлювались з завданнями, новим змістом і напрямками освітнього процесу.

У дошкільному навчальному закладі вся документація ведеться відповідно до «Інструкції про ділову документацію у дошкільних закладах». Документи зберігаються у певному місці, ведуться чітко, охайно, державною мовою з дотриманням єдиних вимог до форми і стилю їх оформлення.

Порівняльний аналіз кількісного та якісного складу педагогічних працівників свідчить про стабільність колективу та його творчий потенціал.

Річний план навчально-виховної роботи виконаний не повністю у зв’язку з веденням карантину щодоCOVID – 19, тому невиконані завдання будуть заплановані на 2020/2021 навчальний рік.

Незважаючи на складні економічні умови, відсутність капітальних внесків у розвиток матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу з боку бюджету, приміщення і територія ЗДО оснащені необхідним інвентарем, перебувають у гарному стані, постійно поповнюються, оновлюються і ремонтуються обладнання.

Аналізуючи роботу з розвитку дошкільного закладу, створення сприятливих умов для дітей, оцінюючи результати досягнень дошкільного навчального закладу можна робити такий висновок: у закладі дошкільної освіти сформовано цілісний освітній простір, в якому дітям надають якісні освітні послуги, піклуються про здоров'я кожної дитини.

Територія закладу відповідає санітарним нормам. Заклад має зелені насаджені, квітники. Ігровий майданчик(пісочниці, малі конструкції, гойдалки) потребують оновлення.

Опалювальна система ДНЗ перебуває у належному стані.

Харчоблок, забезпечений всім необхідним обладнанням, яке перебуває у задовільному стані, та все ж потребують заміни роздєлочні столи.

Санітарно-гігієнічні норми у дитячому садку дотримуються.

У ЗДО на постійному контролі перебуває питання раціонального харчування. Загальне керівництво організацією харчування здійснюю директор.Суворо дотримується режим харчування дітей. Приділяється велика увага вихованню у дітей культурно-гігієнічних навичок відповідно до програмових та методичних вимог.

Питання організації харчування дітей в ЗДО включались в тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлювались в інформаційних батьківських куточках, постійно розглядалися на виробничих нарадах. Незадовільних відгуків щодо стану харчування дітей не зареєстровано.

З метою забезпечення соціально-правових гарантій дітей пільгових категорій, організовувалось пільгове харчування вихованців з багатодітних сімей – 50% оплати за харчування. Середня вартість харчування у 2019/2020 навчальному році становила 25.00 грн. На харчування дітей Білогірською селищною радою , на балансі якої знаходиться дошкільний заклад, було виділено 37956.71 грн, батьківська допомога  (фрукти, овочі)  - 5217.86 грн.

Продукти харчування і продовольчу сировину протягом 2019/2020 навчальному  році постачали регулярно та в повному обсязі відповідно до заявок від ФОП Зацепанюк В.Ю. смт. Білогір’я, хлібопродукти – ФОП Возна А.В..

Для правильної організації раціонального харчування дітей на основі перспективного меню та з урахуванням наявності продуктів харчування та продовольчої сировини складалось щоденне меню. Меню складалося згідно картотеки страв.

На основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину проводився аналіз та корекція виконання натуральних норм харчування.

Аналіз показав, що середнє виконання щоденних норм продуктів харчування2019/2020 навчальному році  становить в середньому 68 %, у тому числі:        

 

№ з/п

Продукти

Виконання норм

%

1

Хліб житній

30

2

Хліб пшеничний

60

3

Борошно пшеничне

92

4

Крупи, макаронні вироби

133

5

Картопля

75

6

Овочі різні

89

7

Фрукти свіжі, цитрусові

40

8

Соки

47

10

Кондитерські вироби

83

11

Цукор

103

12

Масло вершкове

55

13

Олія

131

14

Молоко

28

15

Сир кисломолочний

56

16

Сметана

38

17

М’ясо, м’ясопродукти

45

18

Риба

28

19

Томатна паста

80

Всього +/- середня %

67

Отже, аналіз щоденних норм  харчування їжі за навчальний рік показав, що діти в недостатній кількості споживають картоплю (-25%), овочі (-11%), фрукти(-60%), масло(-45%), молоко(-62%), сир кисломолочний(-44%), сметана(-62%), м'ясо(-55%), риба (-62%), перевищені норми харчування з таких продуктів – цукор (+3%), крупи, макаронні вироби (+33%), олія (+31%).

    Всі працівники беруть активну участь у підготовці закладу до нового навчального року  та по підготовці до осінньо-зимового періоду. Слід відзначити, що весь  колектив працює саме під час ремонтних робіт, залучаючи до роботи батьків.

Всі заходи проходять за участю батьків, як культурно-масові так і навчально-виховні. В річному плані планується робота по оптимізації взаємодії педагога з батьками та громадськістю, метою якої є забезпечення колективного підходу у роботі з батьками по формуванню особистості дитини.

До ЗДО батьки майже не звертаються з якимись пропозиціями та зауваженнями.

Наш колектив намагається якісно підготувати дітей до навчання в школі. В річному плані є розділ по наступності роботи ЗДО іСоснівської гімназії. Ми запрошуємо вчителів до ЗДО. У ЗДО є спільні заходи  з педагогами гімназії.

Ще одним з головних напрямків в роботі директора є укріплення матеріально-технічної бази закладу, всі приміщення якого відповідають санітарним вимогам.

ЗДО - це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні.

Адміністрація ЗДО разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.

Наш заклад постійно працює над створенням сприятливих умов  для особистісного становлення та всебічного розвитку кожної дитини дошкільного віку, робота ведеться у тісному контакті з батьками.

У нашому дошкільному закладі велика увага приділяється збереженню і зміцненню матеріальної бази, благоустрою території. Ці питання постійно та успішно вирішуються за активною участю всіх членів колективу закладу та за допомогою наших батьків усіх вікових груп, за що ми їм щиро вдячні.

Питання щодо створення належних умов функціонування дошкільного закладу є і буде першочерговим.

Адміністрація приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридор, хол поступово поповнюються новими стендами. Подвір'я завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які доглядаються дошкільниками, вихователем та обслуговуючим персоналом. Своєчасно обрізуються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території ЗДО.

Проте існує ряд проблем, що потребують вирішення:

-залишається проблема ремонту сходів та фундаменту;

- встановлення обладнання на ігровому майданчику (пісочниця, качелі);

-піднавісне покриття сходів;

- оновлення меблів;

- заміна вікон на металопластикові

Я вдячна батькам, які допомагають нам в проведенні ремонтних робіт у закладі, створювати затишок та комфорт для дітей в групах.

Наш заклад користується попитом серед батьків.

Колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою все нові і нові завдання. І першочергове завдання – створення умов для виховання та оздоровлення наших дітей

Подальший розвиток ЗДО можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Головним є те, що заклад прагне бути тим місцем, де діти можуть фізично розвиватись, навчатись, виховуватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, весело й щасливо жити.

Вважаю, що вагомим критерієм оцінки моєї управлінської діяльності можна вважати сприйняття мене як керівника працівниками, дітьми, а через них і батьками. Якщо діти пишаються своїм закладом, то це означає, що вони пишаються і своїми педагогами. Усвідомлюю, що розумно будувати взаємовідносини педагогів, їх помічників, дітей, батьків, можна тільки там,           де всі відчувають свою приналежність до найвищої справи на Землі – формування Людини.

Розумно організоване керівництво повинно, в першу чергу, сприяти залученню кожного члена системи «діти-батьки-педагог-директор»  до вирішення усіх питань освітнього процесу та уселяти в кожного віру і тверду

переконаність, що він є активним і відповідальним співучасником цієї системи.

І наприкінці хочу сказати  виховуючи дітей, ми виховуємо  майбутнє країни. Наші діти - це наша старість. Правильне виховання - це наша щаслива старість, погане виховання - це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми.

У зв'язку з складанням річного плану роботи закладу на 2019-2020 навчальний рік, прохання до всіх присутніх надати свої пропозиції щодо вдосконалення роботи закладу, покращення освітньої роботи, поліпшення матеріальної бази, відпочинку дітей, умов праці та відпочинку працівників дошкільного навчального закладу.

Від імені всього нашого колективу, я, як директор ЗДО  хочу подякувати батькам за постійну підтримку у вирішенні всіх важливих питань у 2019/2020н.р., які були в ЗДО, а також хочу завірити, що й надалі в закладі буде проводитись робота щодо забезпечення належних умов життя і виховання дошкільників, для підтримання належного іміджу  та збільшення потенційних можливостей.

Звіт завідуючої Соснівського

ЗДО "ПЕРЛИНКА” за 2018/2019 навчальний рік

Корначук І.В. перед батьками, колективом, громадкістю,

26.06.2019р

Заклад дошкільної освіти «Перлинка» з 1 січня 2019 року підпорядкований Білогірській селищні раді. За проектною потужністю ЗДО розраховано на 24 місць для дітей віком від 3 до 6 років. Територія закладу відповідає санітарним нормам, її площа становить 0,48 га. Станом на червень 2019 року дошкільний заклад налічує 19 дітей.

Протягом 2018-2019 навчального року у Соснівському закладі «Перлинка» функціонувало 1 групи різновікова група з 9-годинним режимом роботи перебування дітей в дошкільному закладі. Мова навчання: українська.

Навчально-виховний процес в дошкільному закладі в 2018-2019 навчальному році здійснювався відповідно до вимог законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, інструктивно-методичних листів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України: «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2018-2019 навчальному році.

Зміст навчально-виховного процесу у дошкільному закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція). Інварітивна складова Базового компонента реалізується відповідно до програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Українське дошкілля ») з використанням видань, рекомендованих для роботи у дошкільних навчальних закладах, затверджених Міністерством освіти і науки України від 07.08.2014 № 1/9-399.

Навчальний рік у ЗДО розпочався 1 вересня 2018 року і закінчиться 31 травня 2019 року, оздоровчий період - з 3 червня по 27 червня 2019 року. Загальна кількість педагогічних працівників - 2.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, оздоровлення дітей, створення умов для їх фізичного, розумового, духовного розвитку.

З метою виконання завдань річного плану протягом року проводилась різноаспектна за змістом методична роботагвиробничі наради, перегляди занять та режимних процесів, тематичні перевірки. Підвищенню професійної компетентності педагогів та результативності навчально- виховної роботи з дітьми дошкільного віку сприяє активна участь педагогів дошкільного закладу в методичній роботі району.

Педагоги систематично працюють над вдосконаленням своєї фахової майстерності, відвідують постійно діючі семінари, методичні об’єднання, майстер-клаеи, впроваджують педагогічний досвід з питань оздоровлення вихованців.

Належне місце в роботі дошкільного закладу займає співпраця з Соснівською гімназією. Одним із чинників у прагненні досягнення високих результатів у освітній роботі були традиційні взаємовІдвідування свят у школі (Перший двійок, свято Останнього дзвінка) і дитячому садочку (Свято осені, Новорічний ранок, Свято 8 Березня, Випускне свято)

Цього року Соснівський дошкільний заклад випускає до школи п’ять випускників:Цісарук Вікторію, Шемчука Тараса, Федорину Іллю, Григорєву Софію, Куницького Олександра.

Протягом навчального року роботу закладу оцінювали батьки наших вихованців. Одним із пунктів традиційного анкетування батьків, щоразу були питання оцінки роботи колективу та пропозицій з удосконалення їх діяльності. Висунуті батьками пропозиції обговорювалися на батьківських зборах і враховувалися у подальшій роботі. Більшість батьків вихованців відзначає, що діти із задоволенням відвідують дитячий садок, повертаються додому в гарному настрої; батькам подобається стиль спілкування педагогів, які працюють із дітьми, і їх ставлення до дітей.

Робота з батьками проводилась згідно плану. Всі форми роботи з родинами - від матеріалів у батьківських куточках до батьківських зборів готуються з особливою ретельністю. Постійно діючою є виставка дитячих робіт. З батьками протягом року ведуться індивідуальні консультації та розяснювальна робота щодо регулярного відвідування ЗДО та необхідності здобуття дітьми дошкільної освіти.

В ЗДО значна увага приділяється питанню харчування дітей. Щомісячно аналізується виконання натуральних норм. Дані аналізу заслуховуються на педагогічних радах. Виконання натуральних норм за основними продуктами харчування в середньому становить 88% . Не зважаючи на те , що встановлена вартість харчування не забезпечує на 100% виконання натуральних норм, в ЗДО протягом року спостерігається найбільш збалансований підбір продуктів харчування.

Для організації раціонального харчування дітей на основі перспективного меню та з урахуванням наявності продуктів складається щоденне меню. Згідно рішення десятої позачергової сесії Білогірської селищної ради від 22 грудня 2018 року встановлена вартість одного дітодня в сумі - 12.00. грн. 50% (6.00 гри.) батьківська плата діти з багатодітних сімей це діти Цісарук Вікторія, Шемчук Тарас, Федорина Ілля, Григорєву Софію, Куницький Олександр, Григорєва Тетяна, Рудківський Віктор, Якимчук Віктор.

З боку завідуючої Корначук Інни Василівни протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно - гігієнічних умов в організації харчування. Харчування здійснювалось за перспективним двотижневим меню, яке погоджено Білогірським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. Готуючи страву кухар суворо дотримується технології приготування їжі. Продукти харчування постачаються з смт. Білогіря від ФОП В.Ю.Зацепанюк із супровідними документами. З боку виховательки здійснюється постійний контроль за культурою харчування дітей. На протязі навчального року не було зафіксовано жодного випадку отруєнь і кишкових захворювань.

Постійно здійснюється контроль з питань охорони життя і здоров’я дітей від нещасних випадків. Створена комісія по перевірці обладнання в групі та на майданчику. Дані висвітлюються на батьківських зборах та виробничих нарадах. Завідуючою проводиться аналіз захворюваності та травматизму дітей та видаються накази. За період 2018-2019 року не було зафіксовано жодного випадку травматизму дітей під час навчально- виховного процесу. Регулярно вихователькою проводяться бесіди з батьками з попередження травматизму.

Білогірською селищною радою було закуплено новий посуд для ЗДО (чашки, миски), миючі засоби, фарбу і інфентар для поточного ремонту в 2019 році, відремонтовано електропроводки, електроплиту.

На даний час Соснівський заклад дошкільної освіти «Перлинка» потребує капітального ремоту даху та придбання принтера з метою ефективної організації навчально-виховного процесу згідно сучасних вимог.

Головним є те, що наш дошкільний навчальний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.

Таким чином, аналіз роботи ЗДО за 2018-2019 навчальний рік показав, що обрані форми і методи, об'єднані зусилля працівників нашого закладу позитивно впливають на результативність роботи з кадрами та досягнення дітей. Під час навчально-виховного процесу травмування дітей та персоналу не було. Річний план за минулий навчальний рік виконано, а адміністративно- господарська діяльність протягом року була направлена на покращення матеріально-технічного стану ЗДО.

bottom of page